CLARINS
Extra-Firming
Synergia 3 elementów:
Koktajl wysoce aktywnych czynników biologicznych i kluczowych składników, zmysłowa konsystencja i nowa metoda aplikacji opracowane przez Instytut Clarins.
W tej formule palmitoyl glicyny, czyli kwas lipoaminowy, powstały przez połączenie szczepów aminokwasów glicerynowych i kwasów tłuszczowych, niweluje szkodliwe efekty rozciągania fibroblastów spowodowane powtarzalnymi ruchami mięśni twarzy. Udowodniono, że ten aktywny biologicznie czynnik pomaga redukować linie napięć skóry i widocznie wygładza rysy twarzy. Poza palmitoylem gliceryny, dodatkowymi substancjami wchodzącymi w skład ujędrniającego kompleksu powstałego dla gamy produktów Extra-Firming są ekstrakty z organicznego zielonego banana i tymianku. Laboratoria Clarins wyselekcjonowały jeszcze jeden dodatkowy składnik, ekstrakt z nasion aceroli, wspomagający dotlenienie komórek i przywracający cerze blask. Obecność kwasu hialuronowego oraz połączenie kwasów o wysokiej i niskiej wadze molekularnej pomaga zachować optymalne nawilżenie skóry i przywraca jej świeży wygląd. I wreszcie połączenie olejku jojoba, mimozy i wosku ze słonecznika zapewnia skórze cudowne uczucie komfortu.
Dla swojej pierwszej antystarzeniowej maski, Dział Badań i Rozwoju Clarins stworzył unikalną, fiołkową zmysłową konsystencję zapewniającą intensywny efekt. Jej aplikacja przynosi uczucie cudownego odświeżenia, a odprężający zapach utrzymuje się przez cały czas aplikacji maski. Perfekcyjna konsystencja Maski Extra-Firming sprawia, że aplikujesz dokładnie tyle produktu ile potrzeba. Kiedy nakładasz maskę za pomocą palców, zmienia się ona w gładki, przynoszący ukojenie krem-żel.
Fiołkowy to odcień fioletu, barwa odzwierciedlająca najsłabsze fale widocznego spectrum światła, które znajdują się pomiedzy światłem UV, a błękitem. Fiolet i błękit to dwa ulubione kolory kobiet. Odcień fiołkowy, kojarzony z delikatnością i spokojem wykorzystuje się w chromoterapii by osiągnąć odprężenie. Jego kojące zmysły walory uznane są również w psychologii.
Acerola – Malpighia emarginata
Acerola to owoc krzewu, który w naturze występuje w lasach Południowej Ameryki. Ta dzika “wiśnia” była cennym składnikiem diety Amazońskich Indian pomagając im w kłopotach trawiennych, oraz żeglarzy, którzy podczas dalekich wypraw pili napój z jej owoców, chroniący ich przed szkorbutem. W kosmetyce ekstrat z owoców aceroli znalazł zastosowanie przy redukcji nadprodukcji melaniny. Wyciąg z jego pestek stosuje się także, by wspomóc dotlenienie komórek skóry.
Banan – Musa x sapientum
Choć wygląda jak drzewo, ma wysoki, smukły kształt i wielkie opadające kaskadą liście, ta roślina to tak naprawdę ogromna trawa. Jej jedyną wieloletnią częścią jest podziemny fragment łodygi (kłącze). Choć banan jest rodzimy dla obszaru Południowo – Wschodniej Azji, obecnie znaleźć go można w większości tropikalnych rejonach świata. Znanych jest kilka jego odmian, uprawianych dla owoców, które spożywać można zielone bądź dojrzałe. W medycynie tradycyjnej zielonego banana stosuje się zewnętrznie, ze względu na jego dobroczynne właściwości przy gojeniu ran. W kosmetyce, zastosowanie ekstraktu z zielonego banana wzmaga syntezę kolagenu i sprzyja dobrej organizacji struktury skóry właściwej.
Mimosa
Zwana przez Majów „drzewem skóry”, mimosa tenuiflora lub tepezcohuite, to krzew rosnący w Ameryce Środkowej, w stanie Chiapas na wąskim obszarze lądu położonym na wysokości 800 – 1000 metrów. Zgodnie z indiańską tradycją proszek pozyskany z jego kory pomaga leczyć rany. Kiedy w roku 1985 trzęsienie ziemi w Meksyku spowodowało braki w lekach, przypomniano sobie o jego leczniczych właściwościach i krzew odzyskał swą popularność. Dziś oficjalnie uznany jest tam za część kulturowego dziedzictwa kraju. Jego niezwykła cecha to niesłychana zdolność do odbudowy zniszczonych epidermów. W kosmetyce ekstrakt z kory krzewu mimosa tenuiflora stosuje się ze względu na jego antybakteryjne, wygładzające i regenerejące właściwości.